Web Analytics

צור קשר
לקבלת מידע נוסף על השירותים שלנו אנחנו מעדיפים לחזור אליך באופן אישי.
אנא מלא את פרטיך וניצור איתך קשר תוך 24 שעות.
שם מלא
טלפון
Address
Email
אנחנו מכבדים את פרטיותך ומתחייבים לא לעשות שימוש לרעה בפרטיך.

Google+

מידע נוסף

חוק הביטוח הלאומי
דמי תאונה
זכויות נפגעי פעולות איבה
תאונות דרכים
נזקי רכוש רכב
תביעות ביטוח
תאונות עבודה
רשלנות רשות ציבורית
אובדן כושר עבודה
אובדן כושר עבודה ופוליסות הביטוח
ביטוח חיים
נפגעי משרד הביטחון
קביעת אחוזי נכות במל"ל
תביעת רשלנות מעביד
אינדקס ייעוץ משפטי
תאונות תלמידים
פרסומים מהעיתונות
פרסומים מהעיתונות 2
מכתבי תודה
עורך דין דב לרר
עורכת דין רונית אלדור
מקרי הצלחה של עורכי דין לרר אלדור
עו"ד ביטוח לאומי / איחוד אחוזי נכות מעבודה ע"י עו"ד ביטוח לאומי
פסקי דין:צוות המשרד

דב לרר, עו''ד
רונית אלדור, עו''ד


אורטל רחמים, עו"ד
ירדן פטמן, עו"ד
ד"ר(לרפו"ש) מירלנה וינר, עו"ד
שי ורדי, עו"ד
יצחק משען, עו"ד


ורה משקוב, מתמחה
אורן מלכה, מתמחה

פגישה ראשונה חינם
לתיאום: 03-5756061
כתובת דואר אלקטרוני: , פקס: 03-5756785
המשרד ממוקם 7 דקות מרכבת ארלוזרוב, במתחם הבורסה ברמת-גן

אובדן כושר עבודה ופוליסות הביטוח

לכ-70% מבעלי פוליסת ביטוח מנהלים או קרנות פנסיה יש כיום מרכיב של ביטוח אובדן כושר עבודה, הפוליסות האלה מסובכות וכוללות אינספור הסתייגויות והחרגות עד שלעיתים נדמה שמטרתן של חברות הביטוח היא להימנע מתשלום עבור אובדן כושר עבודה. הכל עניין של ניסוח, אם תפנו לעו"ד אובדן כושר עבודה ותתעקשו על הפרטים החשובים בפוליסה תגבירו משמעותית את הסיכוי שלכם לקבל את הפיצוי המרבי.

אנשים רבים אינם מודעים לפרטים של הפוליסות שברשותם ואינם מודעים כלל לזכויותיהם, לאור מורכבות הפוליסות ולאור הטיפול הדרוש בתביעה לאובדן כושר עבודה, רצוי לפנות לעו"ד אובדן כושר עבודה הבקיא בתביעות מסוג זה אשר ילווה את הנפגע בכל התהליך עד לקבלת הפיצוי.

אובדן כושר עבודה מוחלט ייחשב כאשר המבוטח איבד כ-75% מכושרו לעסוק בעבודה בה עסק טרם אירוע התאונה או המחלה, או בכל עיסוק סביר או על פי השכלתו, ניסיונו והכשרתו ולתקופה העולה על תקופת ההמתנה הקבועה בפוליסה. כמו כן, אם לא הייתה למבוטח תעסוקה בזמן התחלת אי הכושר ועקב תאונה או מחלה רותק לביתו, יחשב המבוטח כבלתי כשיר מוחלט לעבודה.

המבטחים מונעים תשלום אם למבוטח בעל פוליסה לאובדן כושר עבודה כאשר לטענתם הוא יכול לעבוד ב"עיסוק סביר" הקשור למקצועו, לכן יש להגדיר את תחום העיסוק בדיוק רב ובאופן צר ביותר עם ייעוץ עו"ד אובדן כושר עבודה על מנת לקבל פיצוי על אובדן כושר עבודה.

דרישת הפוליסה אינה נכות בשיעור 75% ומעלה ע"י המוסד לביטוח לאומי או גורם אחר, דרישת הפוליסה הינה ירידה בכושר ההשתכרות בשיעור של כ-75%. גם במקרים בהם הנכות הרפואית הינה בשיעור נמוך, קיימת ירידה של כ-75% נכות בכושר ההשתכרות ויותר ומזכה בפיצוי על פי הפוליסה ולצורך החישוב יש להיעזר בחוות דעת של רופאים תעסוקתיים ועו"ד אובדן כושר עבודה.

ברוב חברות הביטוח ניתן לרכוש גם הרחבה שתבטיח זכאות, גם אם המבוטח איבד רק 25% מכושר העבודה שלו.

כשאנו במצב של אובדן כושר עבודה, הכנסתנו קטנה ולעיתים אף פוסקת לחלוטין , לכן חשוב שהכיסוי יכלול סעיף המשחרר את המבוטח מלשלם את הפרמיה למבטח בתקופת אובדן הכושר.

כמו כן, ברוב הפוליסות לאובדן כושר עבודה ישנו סעיף המתנה קבלת פיצויים באובדן כושר עבודה לשלושה חודשים לכל הפחות מאחר והמבטחים יודעים שרוב תקופת ההיעדרות על רקע בריאותי מהעבודה לא עולות על שלושה חודשים. לכן, יש להרחיב את הפוליסה לאובדן כושר עבודה לתשלום מהחודש הראשון, בתוספת תשלום.

כך גם עם ביטוח אובדן כושר עבודה, הנושא הספציפי של מחלות או תאונות קשות שימנעו מאיתנו את היכולת להמשיך לעבוד - קריטי לחיינו. ל-70% מבעלי פוליסת ביטוח מנהלים או קרנות פנסיה יש כיום מרכיב של אובדן כושר עבודה. הפוליסות האלה מסובכות הרבה יותר מאלה שכולנו מכירים מתחום ביטוח רכב או תכולת דירה, אם תתעקשו על הפרטים החשובים שבפוליסה, תגבירו משמעותית את הסיכוי שלכם לקבל את הפיצויים עם עו"ד אובדן כושר עבודה.

הסעיפים הבעייתיים:

א. שלושה חודשים מינימום - רוב המבוטחים סבורים שבמקרה של ריתוק למיטה לכמה שבועות, הביטוח ישלם על אובדן ההכנסה הזמני. ברוב המוחלט של הפוליסות מצוי סעיף שמתנה קבלת פיצויים באובדן כושר עבודה לשלושה חודשים לכל הפחות. מדוע? כי המבטחים יודעים שרוב תקופות ההיעדרות על רקע בריאותי מהעבודה לא עולות על 3 חודשים. ניתן לבקש הרחבה של הביטוח, כך שיתקבל תשלום כבר מהחודש הראשון של ההיעדרות.

ב. העיסוק הסביר - ברוב הפוליסות מופיע סעיף שקובע שהתגמולים יגיעו למבוטח רק אם הוא לא מסוגל לעבוד בתחום העיסוק שבו עבד עד עתה, כפי שמוגדר בפוליסה, או "בכל עיסוק סביר אחר המתאים לניסיונו, השכלתו והכשרתו". הקושי למבוטח מתבסס על הפרשנות המרחיבה את מושג "העיסוק הסביר". למשל, במקרה של נגר שאיבד את אצבעות ידיו בתאונת עבודה, נטען על ידי חברת הביטוח לעבוד כי עליו לעבוד כשומר בחברת הרהיטים בה עבד. טענת החברה הייתה שהעובד שמר על תחום עיסוקו ולכן אינו זכאי לכספי הפוליסה. יש להקפיד ולהגדיר את סעיף העיסוק והמקצוע בצורה ברורה וצרה ולהתעקש על הסרת סעיף העיסוק הסביר. ככל שהגדרת התפקיד, המקצוע והעיסוק תהיה צרה ומדויקת יותר, כך יהיה קשה יותר לחברת הביטוח להוכיח שהעובד יכול להמשיך בתפקידו. חשוב מאוד לעדכן את הגדרת התפקיד מחדש בכל פעם שעוברים תפקיד בחברה.

ג. דרישת ה-75% - רוב הפוליסות כוללות סעיף שדורש הוכחה שהמבוטח איבד לפחות 75% מכושר עבודתו, לפי ימי עבודתו, לפי ימי העבודה או השעות. כלומר, אם העובד מסוגל לעבוד יומיים בשבוע (לפי שבוע של חמישה ימי עבודה) או מסוגל לבצע שעתיים של עבודה משרדית קלה ביום, הוא עלול אבד את הפיצוי. למעשה סעיף זה מבטיח שהזכאים לתגמולים לא יעבדו כלל, או לכל היותר יום אחד בשבוע או שעה ביום. ברוב חברות הביטוח ניתן לרכוש הרחבה שתבטיח זכאות, גם אם המבוטח איבד רק 25% מכושר העבודה שלו.

דגשים בנוגע לצורך לפנות לעו"ד אובדן כושר עבודה:

- חשוב למסור לחברת הביטוח את השכר המדויק, לא כדאי גם להסתיר פרטים בעת מילוי של הצהרת בריאות, עדיף להתווכח על חברת הביטוח במועד ההצטרפות לפוליסה על תנאי הקבלה. כשאנו במצב של אובדן כושר עבודה, הכנסתנו קטנה לעיתים אף פוסקת לחלוטין, לכן חשוב שהכיסוי יכלול סעיף שמשחרר את המבוטח מלשלם את הפרמיה למבטח בתקופת אובדן הכושר.אם נפגעת בעבודה מגיע לך פיצויים
לקבלת ייעוץ משפטי של מומחה בתחום תאונות עבודה לחץ:
יעוץ משפטי לתאונות עבודה


 
  דף הבית | פרופיל המשרד | מפת אתר | שאלות ותשובות בנושא תאונות עבודה וביטוח לאומי | שאלות ותשובות בנושא תאונות דרכים | שאלות ותשובות בנושא רשלנות בשטחים ציבוריים | קישורים מומלצים | Google

משרד לרר אלדור מתמחה בטיפול בתביעות פיצויים עבור נזקי גוף כתוצאה מתאונות דרכים, תאונות עבודה, רשלנות רשויות, רשלנות מעבידים, תביעות ביטוח לאומי ועוד